FCSB s-a încurcat de Craiova lui Mititelu. Meciul a fost decis de VAR

Postat la: 01.08.2022 - 05:05

Echipele FCSB şi FC U Craiova 1948, echipa patronată de Adrian Mititelu, au încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat duminică seara, pe Arena Naţională, în cadrul etapei a treia din Superligă.

FCSB a deschis scorul pe Arena Naţională, printr-un jucător abia intrat pe teren, Joonas Tamm, care a înscris cu un şut din careu, în minutul 47.

Zece minute mai târziu, Dawa l-a călcat pe Andre Duarte în careu, iar arbitrul Adrian Cojocaru a acordat penalti după consultarea VAR. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Compagno.

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Dawa, Bouhenna (Tamm 46'), Radunovic - Ad. Şut, Oaidă - Cordea, Olaru (Mamut 88'), Fl. Coman - I. Stoica (Oct. Popescu 68'). Antrenor: Nicolae Dică

FCU Craiova: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert - Achim (Marquet 74'), Asamoah - Baeten (Chiţu 74'), Bauza (R. Grigore 90'), Van Durmen (Enache 82') - Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Dawa 57, Radunovic 63 / Huyghebaert 25, Asamoah 36, Achim 41, Baeten 68, Compagno 90+7

Arbitri: Adrian Cojocaru - Sebastian Gheorghe, Adrian Vornicu - Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Imre-Laszlo Bucşi

Observator: Marian Dorobanţu