Două femei din Capitală, înjunghiate în plină zi pe Bulevardul Dimitrie Cantemir
Postat la: 16.12.2019 - 14:40
Două femei au fost înjunghiate luni, în Capitală, de un cetăţean israelian. Incidentul a avut loc după ora 12.00, pe Bulevardul Dimitrie Cantemir din Sectorul 4.
„Astăzi, în jurul orei 12.10, prin apel apel 112, Secţia 14 Poliţie a fost sesizată, că în zona B d-ului Tineretului, doua femei au fost agresate de către un necunoscut, cu un obiect tăietor, fără a avea anterior vreo discuţie cu acesta. La faţa locului au ajuns de urgenţă poliţişti din cadrul secţiei, care l-au imobilizat pe bărbat şi l-au condus la sediul subunităţii", a transmis purtătoarea de cuvânt, Diana Sarca.
Ambele femei au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale. Starea lor nu pare a fi gravă. Cercetările au fost preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă la omor.
Comentarii
Adauga un comentariuAdauga comentariu